רחביה – נופי ילדותי

רחביה – נופי ילדותי

סיור רגלי, קל ונינוח ברחובותיה וסמטאותיה של רחביה שעשוי להימשך 3 – 3.5 שעות. בתום הסיור אפשר לשלב ארוחת צהרים בשכונה או מחוצה לה.

גדלתי בשכונת רחביה החל מראשית שנות ב-50 של המאה ה-20. בגרתי בה, התחנכתי בה ואת ילדותי ובחרותי ביליתי בה.
את משחקי הסטנגה לא אשכח ואת דוד בן גוריון ראיתי מידי יום חוזר לביתו ברחוב בן מימון כשהוא מלווה בג’יפ של המשטרה הצבאית. את נשיאנו השני יצחק בן צבי זכיתי לראות עורך את הצעדה היומית שלו, לאחר ארוחת הצהרים, כשהוא מלווה…… בשוטר אחד.
את שנות הצנע חוויתי ברחביה (נלמד כיצד להכין חביתה מ….. אבקת ביצים מאמריקה ונתבונן בתלושי המזון אשר בלעדיהם נחשב התושב למת….). בגימנסיה העברית למדתי 12 שנים ובצריץ של שבט <<מצדה>>, בחצר הגימנסיה, ביליתי את מיטב שעותיי.

את חוויותי מאותם הימים ארצה לחלוק עמכם. נשוטט ברחובותיה וסמטאותיה של השכונה, נלמד פרק קצר על הארכיטקטורה של בתיה ונשמע סיפורים רבים על בתי השכונה והמפורסמים שגרו בה. נשמע כיצד רחוב יהודה הלוי הפך לרחוב מנחם אוסישקין, נבקר ליד ביתם של מנחם אוסישקין, בן גוריון, גולדה מאיר (שם התקיים לראשונה “המטבחון של גולדה”) ונשמע את סיפורה של הג’יראפה המוצבת על גגו של הקיוסק ברחוב רמב”ן. ליד הקיוסק, בגינה הציבורית נשמע את סיפורו של מגרש הטניס שהיה במקום ובו שיחקו היקים של רחביה. מה היה סופו של המגרש ?

Top
דילוג לתוכן